Mandloňová rozhledna byla vybudována v Hustopečích, v jedné z největších botanických rarit na Moravě, v mandloňových sadech. Konstrukce 17 metrů vysoké rozhledny je tvořena železem a dřevem, pod rozhlednou se nachází odpočinkové místo a prochází tu sadem turistická stezka.

Z nejvyššího vyhlídkového místa rozhledny, v přibližné výšce 14ti metrů se Vám naskytne překrásný výhled nejen na nedalekou Pálavu. Pokud dorazíte na jaře (respektive v dubnu – květnu), pak uvidíte i překrásně rozkvetlé mandloňové sady.

Mandloně, vyžadující teplo, jsou v Evropě pěstovány spíše ve Středomoří. Proto jsou také hustopečské mandloňové sady unikátem nejen v České republice ale také v rámci střední Evropy. Na čtyřech hektarech tu roste kolem 1200 stromů. Sad mandloní nejprve patřil čokoládovnám Zora Olomouc a následně pak firmě Nestlé. Tyto firmy z nich získávaly mandle pro použití ve svých cukrovinkách. Pěstování mandloní se ovšem stalo pro posledního majitele neefektivní. Naštěstí se sad podařilo zachránit městu Hustopeče.

Mandloňová turistická stezka se skládá z pěti informačních tabulí a čtyř dřevěných posezení. Stezka zasahuje do dvou sadů, jednoho na jihozápadním svahu,  pod vrcholem hustopečského Starého vrchu, kde je i rozhledna a druhého pak v lokalitě Kamenec.

Přístupnost rozhledny:
Rozhledna se nachází v Hustopečích, dostupných po dálnici D2, od Brna směrem na Břeclav. Vlakem se dostanete směrem na Břeclav do stanice Šakvice a následně lokálním spojem do Hustopečí. K rozhledně Vás dovede červeně značená stezka kolem hřbitova, kde se dá případně zaparkovat auto. Následně stačí jít dalších pár desítek metrů po silnici a u směrových ukazatelů na rozhlednu odbočit doleva. Pak Vás čeká už jen cesta do kopce, až k sadům a rozhledně.

Výhled z rozhledny:
Kruhový výhled po celém Hustopečsku, včetně nedalekých Pavlovských vrchů (Pálavy).