Jedna z našich nejmenších dřevěných rozhleden, která dosahuje výšky cca 6 metrů, byla vztyčena v oblasti Nové hory na místě „U Obrázku“ nedaleko Staroviček u Hustopečí. I přes svoji malou výšku nabízí po zdolání 14 schodů výborný rozhled nejen na okolní vinohrady. Krytý ochoz je umístěn ve výšce 3 metry nad zemí.

Rozhodnutím místního zastupitelstva byla rozhledna vystavěna v květnu 2007 a koncem října téhož roku byla dokončena osazením stříšky. Její realizace se chopil místní truhlář Pavel Prát. Vlastní náklady na stavbu rozhledny nepřesáhly 50 tis. Kč, avšak v rámci celého projektu „Vybudování odpočinkových míst a výsadby poznávací aleje“ bylo nutno investovat celkově asi 120 tis. Kč. Na tomto projektu se významně finančně podílela Nadace Partnerství, která poskytla dotaci ve výši 50 tis. Kč, zbytek uhradila obec. V blízkosti věže současně vzniklo odpočinkové místo.

Z rozhledny je malebný výhled na Pálavu (orientaci usnadňují panoramatické tabule na vyhlídkové plošině od brněnské společnosti MK-Letecká fotografie a velkoplošná laboratoř). 

Celková výška:  6m

Výška vyhlídkové plošiny: 3m

Otevírací doba: volně přístupná

Přístup: z obce Starovičky se vydejme po cyklostezce „Moravská vinná“ ve směru na Velké Pavlovice, podjedeme pod dálnicí, za ní cyklostezka odbočuje vpravo, my se dáme vlevo a pak hned vpravo po polních cestách a zhruba po 200metrech jsme u cíle