Čebínka je kovová věž, která se nachází na lesní cestě nedaleko obce Čebín. Tato telekomunikační věž vás překvapí 161 schody (s desíti malými odpočívadly), které se točí ve směru hodinových ručiček. Ty vás zavedou na vyhlídkovou plošinu ve výšce 30 metrů.

Tato rozhledna byla postavena v roce 2003. Je téměř přesnou kopií věže v Záboří u Blatné. Na úpatí Čebínky se také rozkládá veliký lom, takže krom výhledu do dálky poskytuje také neméně zajímavý (a mnohem neobvyklejší) pohled z výšky přímo do lomu.

Z Čebínky je krásný výhled na Brno, vysílač Hády, Moravský kras nebo Českomoravskou vrchovinu a za mimořádných podmínek je i vidět pohoří Kralického Sněžníku nebo vysílač Kojál. Pěkný výhled je rovněž na vyhlídkovou věž na Zlobici u Malhostovic nebo Babí lom u Kuřimi.

Přístup k rozhledně je z obce Čebín po zelené nebo žluté turistické značce (lesní cestou) nebo po zelené značče od Malhostovické pecky (polní a lesní cestou)

Čebínka je přístupná od dubna do října o víkendech (po oba dny) od 11:00 -17:00 hodin. Jinak po domluvě (minimálně 3 dny předem a pro skupinky více jak 10-ti návštěvníků) se správcem rozhledny se lze dohodnout na návštěvu mimo regulérní otevírací dobu. Děti do 6-ti let zdarma, studenti, důchodci a děti od 6-ti let platí 10Kč, dospělí 20Kč.