Cvilín je neobvyklá, velmi půvabná až romantizující kamenná rozhledna (29 m), která stojí jihovýchodně od města Kofoly (Krnova) na stejnojmenném kopci (436 m n. m.). Ke vchodu do rozhledny vede 28 vnějších kamenných schodů, uvnitř věže vás přivítá 98 dřevěných schodů, které točí po směru hodinových ručiček. Po jejich zdolání se dostanete na vyhlídkovou plošinu ve výšce 25 m.

Na začátku 20. století byla věž budována podle projektu architekta Ernsta Latzela. Nad základní válcovou věží s vyhlídkovou plošinou ve výšce 25 m se totiž zvedala ještě úzká boční věžička, která kryla východ schodiště a zároveň umožňovala jednomu či dvěma lidem kruhový rozhled z místa ještě o pět metrů vyššího. Při otevírací slavnosti, konané 11. června 1903, dostala jméno Liechtensteinova rozhledna na počest bohatého mecenáše, bez jehož významného knížecího daru by výstavba nebyla možná.

O unikátní věžičku rozhledna přišla při opravách prováděných po válce. V šedesátých letech ji potkal osud mnoha dalších podobných staveb, když na její vrchol umístili antény televizního vysílače. Ty byly odstraněny teprve nedávno při celkové rekonstrukci.

Z Cvilína je krásný výhled na SZ Krnov, do Polska, na JV na Opavu, na  Z Praděd a pokocháte se údolím řeky Opavice a Opavy. Za jasného počasí uvidíte i Beskydy.

Cvilín je přístupný v létě denně (kromě pondělků-bývá někdy zavřeno!) od 10:00- 17:00 hodin. Na jaře a na podzim je otevřen pouze o víkendech a to od 10:00 – 17:00 hodin. Pokud panuje nepříznivé počasí, je zavřeno.

Děti do šesti let mají přístup zdarma, starší děti mají vstup za 10Kč, dospělí za 15kč.