Čermákův vrch (532 m n. m) nad obcí Krátošice je odedávna známý svým rozsáhlým výhledem. není divu, že zde stojí hranolová, příhradová věž z kovu, coby rozhledna. Na její vyhlídkovou plošinu ve výšce 17 metrů se dostanete zdoláním 90-ti železných schodů, točících se po směru hodinových ručiček.

Čermákově vrchu místní také říkají „Na Šibenici“. V minulosti bylo místo hojně využívané zeměměřiči, ke své práci si zde stavěli dočasné triangulační věže. Vedení obce se koncem 20. století rozhodlo využít lokalitu Čermákova vrchu, jakožto turistické místo. Proto bylo rozhodnuto na místě postavit dřevěnou rozhlednu. Tato stavba se ale ukázala finančně náročná a tak Krátošice požádaly společnost Radiomobil o spolupráci. Tak na Čermákově vrchu vznikla telekomunikační železná věž s rozhlednovým ochozem, sloužícím turistům.

Slavnostní otevření rozhledny proběhlo 5. května 2001 a na tuto událost upomíná pamětní destička pod rozhlednou.

Z ocelového Čermákova vrchu je krásný výhled na Novohradské hory, Blanský les, Šumava, Tábor, Choustník, Středočeská pahorkatinu.

Popis cesty: Auto – až k rozhledně je možné dojet autem. Ze silnice č. II/135 z Kamenice nad Lipou do Soběslavi v obci Tučapy zabočte doprava po silnici III. třídy, po dvou kilometrech před obcí Brandlín zabočte znovu doprava a po dalších dvou kilometrech vjíždíte do Krátošic, z jejichž středu vás modrá značka dovede až k rozhledně na levé straně. Vlak – nejbližší vlaková zastávka je Doubí u Tábora, odkud však k rozhledně nevede turistická značená trasa. Je nutno se vydat po silnici na východ a přes obce Doubí a Košice dojít do Krátošic a odtud k viditelné rozhledně.

Otevírací doba: rozhledna je volně přístupná, klíč od prosklenného ochozu k zapůjčení na OÚ Krátošice