Od roku 2003 je pro veřejnost otevřena rozhledna Rovina v Uherském Hradišti – Mařaticích. Celková výška věže je 49,5m. Rozhledna stojí v nadmořské výšce 336m a 190m nad hladinou řeky Moravy. Vyhlídková plošina je ve výšce 24 metrů, přístupná po 125 schodech točítého vřetenovitého schodiště. Umožňuje atraktivní výhled z na řeku Moravu a na masív Chřibů na západě, Bílé Karpaty na východě, Napajedelskou bránu, Hostýnské vrchy i Vizovickou pahorkatinu na severu.

Vysoký ocelový stožár víceúčelové stavby s rozhlednou Rovnina nelze z okolí přehlédnout. Nachází se asi 2 km východně od Uherského Hradiště. K rozhledně se lze dostat po zpevněné, ale poněkud rozbité cestě z městské části Uherské Hradiště – Mařatice směr Mistřice a Javorovec. Zaparkovat lze na okraji města a dále pokračovat po zelené turistické značce kolem hřbitova. K rozhledně je to asi dva kilometry. Zákaz vjezdu zde není, a tudíž lze teoreticky až k rozhledně dojet autem

Vyhlídkové plošiny, jež se nachází ve výšce 360 metrů nad mořem, jsou rozhledy opravdu úžasné. Počasí je krásné a tak si prohlížím celé pohoří Chřiby, v dáli vidím Pálavu i další pohoří, patrně Bílé Karpaty či Vizovickou vrchovinu. Zajímavé pohledy jsou samozřejmě také do údolí řeky Morava i na Uherské Hradiště.

Otevírací doba: Duben – Říjen

Vstup je volný