Rozhledna je postavena v katastrálním území obce Tvarožná Lhota, v lokalitě známé jako Vrchy. Na mapě ji lze najít pod názvem Travičná, což je vrchol kopce s nadmořskou výškou 380 metrů. Je první rozhlednou v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Prezentace CHKO BK se nachází v atriu rozhledny, kterou provozuje obec Tvarožná Lhota.

Vystoupat lze po 177 schodech, výhled je z výšky 34m a celková výška rozhledny je 52,6m.

Vlastníkem a investorem stavby je O2 Praha s.r.o. správce sítě mobilních telefonů, který také užívá horní část stavby pro vysílání signálů sítí mobilních telefonů a integrovaného systému.

Přestože rozhledna funguje sezónně  –  provoz se uskutečňuje o víkendech a o prázdninách v období květen – říjen, překračuje počet návštěvníků ročně šest tisíc. I když ne každý den poskytne ideální výhled na oblasti vzdálené desítky kilometrů, pohled na blízké okolí je pro návštěvníka také okouzlující.

Pohled z rozhledny jihozápadním směrem přes Hodonín začíná na hřebeny Pálavy, pokračuje přes severozápad dlouhou hradbou Ždánického lesa a Chřibů. Zde nelze přehlédnout známý hrad Buchlov se sousedící kaplí sv. Barbory. Dále na sever jsou vidět jezera u Ostrožské Nové Vsi a směrem přes Veselí nad Moravou jde pohled dále za Uherské Hradiště až k Hostýnu. Na severovýchodní straně návštěvníka může zaujmout proslavené poutní místo – Svatý Antoníček u Blatnice a dále na obzoru je vidět hřeben Vizovických vrchů. Zbytek pohledu zaujímají Bílé Karpaty, kterým dominuje nejvyšší vrchol 970 metrů – Velká Javořina.

Přístup: ze Strážnice se vydat směrem do Tvarožné Lhoty a pokračovat k vodní nádrži Lučina, na konci stoupání vede vpravo ze silnice k rozhledně odbočka.