O některých rozhlednách je vzhledem k jejich fádnosti poněkud těžké psát a Březina nad obcí Žandov patří mezi ty nejzářnější případy. Postavena na místě bez tradice, bez turistického zázemí a bez větší naděje přitáhnout sem větší počty lidí, jen z čistého kalkulu. Vrch Březina je malou vyvýšeninou na kraji obce Žandov a byl firmou GES Electronics vybrán jako ideální místo pro stavbu radiokomunikační věže.

Za výhodu považujeme, že na vysílací ochozy byly umístěny techniky několika subjektů a bylo tak zabráněno zaplevelení krajiny stožáry. K slavnostnímu otevření došlo 29. července 2001 a rozhledna je od té doby na klíč otevřena široké veřejnosti.

Březina patří bohužel k místům s výhledy poměrně fádními, a tak lze její návštěvu doporučit výhradně „náhodně“ kolemjedoucím a čistým rozhlednovým nadšencům. Pro milovníky krajinné a architekturní pestrosti je místem opomíjeníhodným.

Popis cesty: Až k rozhledně je možné dojet autem. Z ulice č. II/355 z Uhlířských Janovic těsně před vjezdem do obce Žandov spatříte po levé straně rozhlednu a po sypané cestě k ní můžete dojet a zaparkovat. Vlak – nejbližší vlaková zastávka je v Uhlířských Janovicích. Přímo k rozhledně turistická značená trasa nevede, a proto jděte nejprve po žluté značce až do obce Sudějov a odtud poj již zmíněné silniči č. II/355 směrem na Žandov, která vás dovede v podstatě až k rozhledně.

Otevírací doba: klíč celoročně k zapůjčení u paní Myslivečkové, Žandov č.p. 36