Dřevěná rozhledna s kovovými prvky a schodištěm se nachází v lokalitě „Mezi cestami“ asi 2 km severně nad městem Zruč nad Sázavou směrem na Jiřice.

V roce 2011 byl osloven zkušený projektant rozhleden Ing. Antonín Olšina z Vysokého Mýta, který společně s Ing. Martinem Novákem připravil plán 27m vysoké dřevěné šestiboké stavby s ocelovými prvky a s krytým ochozem. Následovala úspěšná žádost o dotaci z Regionálního operačního programu Střední Čechy (ve výši 85% nákladů) a posléze samotná výstavba rozhledny firmou Teplotechna Ostrava, a.s. Celkové realizační náklady na vybudování rozhledny a nové modře značené přístupové pěší stezky (začíná u zručského vlakového nádraží a končí právě u rozhledny) činily 4,7 mil. korun, z toho samotná rozhledna 3,8 mil. korun.

Jméno nové rozhledny navrhovali v rámci ankety částečně občané Zruče nad Sázavou přes webový formulář na stránkách města. Konečný výběr z předložených návrhů následně provedlo zastupitelstvo města. Mezi návrhy byly např. Zručská rozhledna, Slunečnice, Zozoa (staroslověnský výraz pro Sázavu) nebo Plavovláska podle filmu Lásky jedna plavovlásky od Miloše Formana, který se ve Zruči nad Sázavou natáčel. V hlasování nakonec vyhrál název Babka podle nedalekého vrchu nad Zručí nad Sázavou.

Rozhledna Babka včetně nové modře značené pěší stezky byla slavnostně otevřena 16. července 2015. U Babky je vybudován altán, na který přispěly všechny obce z mikroregionu Posázavský kruh.

Přístup: autem ze Zruče nad Sázavou ve směru na Uhlířské Janovice po silnici č. 336 a po cca 1km za městem odbočka vlevo po polní cestě k rozhledně nebo z centra města po modré TZT

Výhled: pohled na celé město i jeho okolí – na jihovýchodě vrch Melechov u Ledče nad Sázavou, na jihozápadě Velký Blaník u Vlašimi, východním směrem vrch Fiolník u Vlastějovic, západně vrch Jordán, obec Chabeřice