Bohdanka je rozhledna, která se nachází severovýchodně obce Bohdaneč na Kutnohorsku v nadmořské výšce 498 m. Kóta patří geomorfologicky Třebětínské pahorkatině, západní části Světelské pahorkatiny.

Rozhledna byla vybudována v rámci projektu „Rozhlédni se okolo Bohdanče“ (společně s dvěma naučnými stezkami). Netradiční dílo z dřevěné kulatiny s kovovými spoji je společnou prací ČVUT Praha a VUT Brno, stavbu provedla v období podzim 2010 – duben 2011 společnost PSK a.s. Zlín. Z celkových nákladů 18,3 mil. korun obec investovala 1,3 mil. korun, dále to byla dotace z ROP Středočeského kraje 16,9 mil. korun (z toho 15,5 mil. z EU). Věž se základnou 8 m je svoji výškou 52,2 m je nejvyšší svého druhu v ČR i v Evropě. Má dvě vyhlídkové plošiny, odpočinkovou ve výšce 22,5 m a výhledovou ve výšce 42 m, na kterou vede 216 schodů. Slavnostní otevření proběhlo 14. května 2011.

Tato originální stavba je technickou zajímavostí unikátního typu, celá konstrukce (mimo schodiště) je provedená z tzv. „kulatého dřeva“ za pomoci ocelových spojů. Podle dostupných informací je rozhledna s touto použitou technologií nejvyšší nejen v České republice, ale i v celé Evropě. Její celková výše je 52,2 m a horní vyhlídková plošina je ve výši 42 m. Na rozhlednu vede 216 schodů, což je nejvyšší počet po Petřínské (ocelové) rozhledně.

Krom výhledu na okolí obce Bohdaneč má být za pěkného počasí vidět na Říp, Krkonoše a jižní Čechy.

Přístup: Autem ze silnice Bohdaneč – Třebětín u rybníka odbočit na Řeplice, na konci sadu odbočit na polní cestu, odtud asi 200 m pěšky. Nejbližší železniční stanice je Hodkov, vzdálená asi 9 km. Vstup je zpoplatněn, rozhledna je otevřena od dubna do listopadu