Pestrobarevná rozhledna je od října 2009 turistickým lákadlem ve sportovním areálu malé obce Přáslavice u Olomouce.

Stavba rozhledny mohla být uskutečněna především díky dotaci z EU (Regionální operační program Střední Morava) ve výši 4,6 mil. Kč. Celkové náklady projektu, který zahrnul i nové šatny fotbalového klubu, parkovací a skladovací prostory a sociální zázemí, činily cca 6,2 mil. Kč. Rozhledna získala jméno Božka podle maminky přáslavického starosty Rochovanského.

Při pohledu do historie lze zjistit, že asi dvacet metrů od místa dnešní rozhledny stávala třípatrová triangulační věž, jejíž poslední patro ve výšce 12 metrů sloužilo jako vyhlídkový ochoz. Věž zanikla během druhé světové války.

Současná rozhledna Božka je vysoká 21 metrů, celkově má 82 schodů a slavnostně byla otevřena v sobotu 3. října 2009.

Výhled z rozhledny je na město Olomouc, oblast Hané, Oderské vrchy, Hostýnské vrchy, Drahanskou vrchovinu (orientaci při výhledu usnadňuje růžice a tabulky panoramat pod střechou rozhledny)

Přístup: do obce Přáslavice sjezd z dálnice z Olomouce do Ostravy – exit 281 (věž je při příjezdu velmi dobře viditelná)

Otevírací doba: Vstup na rozhlednu je možný v době provozu přilehlé restaurace Bumbálka, kde je možné zapůjčit klíč (v létě maximálně do 20 hodin, v zimě do soumraku, ve všední dny do 16 hodin; obsluha vydává klíče proti podpisu). Vstup na rozhlednu není umožněn za nepříznivých povětrnostních podmínek (mlhy, silného větru apod.). Mimo provozní dobu restaurace Bumbálka lze návštěvu dohodnout na OÚ Přáslavice (tel.: 583 357 022).