Na Petřín nemusíte vystoupat nejen v Praze, ale i v Jablonci nad Nisou. Petřínem je zde nazvána výletní restaurace s 20m vysokou vyhlídkovou věží. V roce 1906 jej nechal na návrší Nickelköppe (618 m) jižně od města postavit německý soukromník Richard Fellinghauer. Podnik „Zur Nickelkoppe“ zpřístupnil dne 2. prosince 1906. Objekt se stal rychle oblíbeným výletním místem jabloneckých občanů. Na jednání se sem sjížděli obchodníci a podnikatelé s bižuterií. Později však podnik příliš neprosperoval a měnila jak majitele, tak i svá jména (Öserwarte, Hohenwarte).Rozhledna a restaurace Petřín nacházející se na jižním okraji města Jablonec nad Nisou oslavila v roce 2016 již 110. výročí od svého založení.

 

Petřín nechal v roce 1906 na návrší Nickelkoppe v nadmořské výšce 618 metrů postavit německý soukromník Richard Fellinghauer. Podnik pod tehdejším názvem Zur Nickelkoppe zpřístupnil 2. prosince 1906. Na jednání se sem sjížděli obchodníci i podnikatelé s bižuterií. Brzy se Petřín stal místem, kam se chodilo nejen na jídlo, ale i za zábavou. Spousta Jablonečanů zde slavila svatbu a turisté se z dvacetimetrové věže kochali panoramatem Jablonce a Jizerských hor. K oblíbenosti přispěla i výhodná poloha rozhledny a restaurace, tedy na pomezí Jizerských hor a Českého ráje.

Výhled je na Jizerské hory, Krkonoše, ještědský hřeben, prosečský hřeben, města Jablonec nad Nisou a Liberec, Černá Studnice, Tanvaldský Špičák.

Restaurace i rozhledna jsou od roku 2015 uzavřené.