Po mnoha desetiletích vyrostla na Novoveském vrchu, v nadmořské výšce 676 m, další rozhledna na Jablonecku. Nová dominanta stojí na jinak nepříliš výrazném Novoveském hřbetu, který odděluje Lučany nad Nisou a Novou Ves od roku 2006.

Celkem 32 metrů vysoká věž byla po dohodě s obcí rozšířena o schodiště a vyhlídkový ochoz pro turisty ve výšce 24 metrů nad zemí. Spodní část věže je obložena do výše 9 metrů kamenem. Samotná kovová konstrukce obložena není, ačkoliv se o jejím dřevěném obkladu původně uvažovalo. Výstavbou vysílače podle projektu ing. arch. Ivana Vorla byla pověřena firma Real-Invest.

Rozhlednu provozuje OÚ Nová Ves nad Nisou. Na základě veřejné ankety získala věž název Nisanka (podle nedalekého pramene řeky Nisy). Její zprovoznění se původně předpokládalo během léta 2006. Po odsunu kolaudace na září byla zkušebně zprovozněna v říjnu 2006. Slavnostní zpřístupnění rozhledny Nisanka pak proběhlo 5. května 2007.

Od roku 2008 je areál rozhledny místem pravidelných akcí (Novoroční výstup a Jarní slavnosti konané v květnu v rámci slavností řeky Nisy), které zde pořádá Novoveský okrašlovací spolek.

Na rozhledně je možné zakoupit základní občerstvení, turistické a upomínkové předměty.  Není přístup k pitné vodě.

K rozhledně je snadný přístup pro vozíčkáře či kočárky. K Nisance vede ze Smržovky a z Lučan nad Nisou zelená turistická trasa KČT, z Jablonce nad Nisou červená turistická trasa KČT. Turistické informace a tištěné materiály turistického regionu Jizerské hory získáte na místě nebo v informačním centru v nedaleké Smržovce.

Otevírací doba: Červenec a srpen – denně 10-17 hod., květen, červen a září – středa až neděle 10-17 hod., duben a říjen pouze víkendy a svátky 10-17hod. V případě nepříznivého počasí je rozhledna uzavřena i v tuto dobu.