Rozhledna na Krkavci je zajímavým turistickým cílem. Leží ve výšce 504 metrů nad mořem nedaleko Plzně uprostřed rozsáhlých lesů. Z jejích obou ochozů je nádherný výhled na Plzeňskou kotlinu, Šumavu, Český les i Krušné hory.
Se stavbou rozhledny bylo započato v srpnu 1900 a již v říjnu téhož roku byla stavba dokončena. Z jara 1901 bylo okolí rozhledny upraveno a 19. května 1901 byla rozhledna otevřena. Pojmenování získala po jednom ze zakladatelů KČT v Plzni – profesoru Janu Simlovi.
Krkavec leží na křižovatce turistických tras. Červené z Plzně – Košutky (konečná tramvaje) na Krkavec, červené z Horní Břízy přes Krkavec do Chotíkova a směrem k hracholuské přehradě, žluté z Chotíkova přes Krkavec do Třemošné, zelené z Plzně – Košutky (konečná tramvaje) přes Krkavec do Ledců a Kaznějova a modré z Plzně – Košutky (konečná tramvaje) přes Krkavec do Třemošné přes Záluží.
Pro cyklisty je Krkavec přístupný po krátké odbočce z cyklotras 35 a 2151. Na Krkavec vede značená místní komunikace, odbočující ze silnice z Plzně do Ledec. Odbočka je označena hnědou informační značkou. Komunikace je vhodná také pro motoristy.
Rozhledna na Krkavci je mimo sezónu otevřena na vyžádání (603 277 746). Je zde k dispozici klidné posezení v lese i pod střechou, upraveno ohniště, v provozu je občerstvení (nápoje nealko i točený Gambrinus 11°, pamlsky, zmrzlina, párky v rohlíku a další), vše za mírné ceny.