Rozhledna Kraví hora se nachází na kopci Olbramy mezi obcemi Bořetice a Němčičky na Břeclavsku, kousek za hranicemi Svobodné spolkové republiky Kraví hora v nadmořské výšce 272 m.

Dřevěná rozhledna byla postavena v roce 2006 místními řemeslníky na památku vítězství obce Bořetice v celostátním kole soutěže Vesnice roku 2005. Na vyhlídkovou plošinu patnáctimetrové čtyřpatrové rozhledny nacházející se ve výšce 12 metrů nad zemí vede celkem 65 schodů.

Ze zastřešeného ochozu rozhledny se otevírají neobvyklé pohledy na Novomlýnské nádrže, Pavlovské vrchy, na mírně zvlněné hřebeny Kyjovské pahorkatiny či roviny Dolnomoravského úvalu a hlavně na okolní vinařské tratě. K rozhledně je možné se dostat po cestě mezi vinnými sklípky od bořetického hotelu Kraví Hora. Z bořetického náměstí vede k rozhledně žlutá turistická značka.

Kudy na rozhlednu:

Na Kraví horu se dostanete nejsnáze z obce Bořetice (značeno směrovými tabulkami) po úzké asfaltové silničce vinoucí se mezi vinicemi s možným dojezdem osobním automobilem a nebo po žluté a zelené turistické značce od hotelu Kraví hora v Němčičkách (200 metrů od hotelu Kraví hora se nachází letiště pro ultralehká letadla s názvem Kraví hora, které provozuje občanské sdružení Letecký klub Nad Krajem André Velké Pavlovice,které může případným zájemcům ukázat okolí z „ptačí perspektivy.“). Zajímavá a osvěžující cesta k rozhledně vede z Bořetic (2 km) kolem dvou pěkných rybníků (přes Němčičky se vrátíte do Bořetic). Všechny trasy lze absolvovat i s dětským kočárkem a nebo i na silničním kole. Kolem rozhledny na Kraví hoře prochází cyklostezka Modré hory.

Rozhledna je celoročně volně přístupná.