Rozhledna Johanka stojí na mírném návrší v polích mezi vinohrady napravo od hlavní cesty za vesnicí Hýsly nedaleko Kyjova (asi 5 km).

Tuto dvoupatrovou dřevěnou rozhlednu dala postavit obec Hýsly na nenápadném vršku Johanka (272 m) v místě dříve nevzhledných vodárenských věží v roce 2006 nákladem půl miliónu korun (v čemž jsou započteny i úpravy vodárenských věží). Slavnostně byla předána do užíváni 4. listopadu 2006 (výročí odhalení sochy s. Jana Nepomuckého.

Jedná se 11 metrovou dřevěnou rozhlednu s vyhlídkovou plošinou ve výšce 8 metrů, na kterou se dostaneme dřevěnou brankou po 40 schodech. Rozhledna je volně přístupná, i když objekt rozhledny, vodárny a odpočinkové pergoly pod ní je oplocen a vybaven brankou. V oplocené ohradě můžeme pozorovat volně pasoucí se ovce (při naší návštěvě jich bylo pět).

Za pěkného počasí můžeme z rozhledny pozorovat, jak jsme se dozvěděli od místních hned dvě Bradla, ale samozřejmě také hrad Buchlov, Chřiby, ale dokonce dohlédnout i do Rakouska.

K rozhledně se nejsnáze dostaneme po polní cestě mezi vinohrady od družstva (statku) vpravo na konci vesnice, kde můžeme nechat také auto a těch zbývajících 100 metrů dojít pěšky. Nedaleko je také autobusová zastávka na Moravany a také tudy vede cyklistická Kyjovská vinařská stezka. V době naší návštěvy nebyla cesta do obce Hýsly resp. k rozhledně z hlavní cesty z Kyjova do Osvětiman nijak značena, ale je možné, že dnes již cestu k rozhledně ukazuje nějaká směrovka nebo šipka.

Otevírací doba: rozhledna byla v listopadu 2016 demontována.