Rozhledna Feistův kopec

Tato rozhledna, nesoucí název Feistův kopec, je třicetimetrová ocelová konstrukce s dřevěnými latěmi na zábradlí. Nachází se v nadmořské výšce 707 m. n. m.

Po vystoupání 29 metrů se nám otevře kruhový výhled na západní část Orlických hor, dále na Jestřebí hory, Krkonoše, kde je možné vidět hory Sněžka, Studniční nebo Černá hora a polské Stolové hory.

Nalezneme ji severovýchodně od Olešnice v Orlických Horách, která leží na státní hranici s Polskem na západě Orlických hor. Rozhledna se nachází v horní části skiareálu Hartman, kde je postavena na vrcholu sjezdové trati.

K rozhledně se dostaneme z náměstí v obci po zelené turistické značce,  vystoupáme asi stometrový prudký kopec kolem místního kostela a na konci hřbitova odbočíme doprava, kde se nachází strmá 200m asfaltová cesta, kterou musíme před lyžařským areálem opustit. Zatočíme tedy mírně doprava a budeme pokračovat po hlinitokamenité cestě. Zde narazíme na mírné, poté až příkré stoupání a po 500m dorazíme k rozhledně. Pokud chcete dojet k rozhledně na kole, poslední úsek je sjízdný pouze na kole horském.

Rozhledna je denně volně přístupná od 1. dubna do 31. října.