Stavba na vrchu Kbíl je tvořena typizovanou příhradovou ocelovou konstrukcí, která slouží jako vysílač jednoho z mobilních operátorů s možností vstupu pro veřejnost na vyhlídkový ochoz. Přístup na plošinu je umožněn po točitém schodišti. Počet schodů je 151, z čehož jeden je betonových a ostatní železné. Věž byla otevřena v roce 2008.

Rozhledna se nachází na vrchu Kbíl poblíž obce Libětice ve výšce 664 m n.m., vzdušnou čarou od Strakonic cca. 6 km směrem na JZ.

Auto lze zaparkovat na plácku u křižovatky do Švejcarovi Lhoty na silnici mezi obcemi Libětice a Úlehle. Odtud se k vrcholu pěšky (možno i na kole) vydáme po žluté TZT až k rozcestí pod vrcholem, kde zabočíme po neznačené cestě vpravo na vrchol. Nejbližší železniční zastávka je v obci Přední Zborovice (žel. trať č. 198 Strakonice – Volary), odkud je to po červené a déle po žluté TZT cca. 5 km.

Z vyhlídkové plošiny lze spatřit část Šumavy, ale také na opačné straně město Strakonice a jeho okolí.

Těsně pod vrcholem se nachází tzv. „Kbílský dolmen“, seskupení tří kamenů – na dvou balvanech je umístěna kamenná deska. Vedou se spory zda tento úkaz je přírodního, nebo umělého původu, snad z doby pravěku.

Otevřeno: bez omezení

Vstupné: zdarma