Rozhledna na kopci Podvrší u Veseliceje od roku 2001 jedním z vyhledávaných turistických cílů v regionu Moravský kras a okolí. Každoročně ji navštíví okolo 20 000 návštěvníků, z nichž mnozí žijí v regionu a do Veselice zavítají např. s cílem pohlédnout na svou obec a nebo se jen pokochat pohledem na okolní krajinu, která má své kouzlo v každou roční dobu.

Např. o Velikonocích, kdy se koná v areálu rozhledny tradiční velikonoční jarmark, nebo rozhlednu navštíví v poslední den roku – na Silvestra, kdy členové sdružení VESELICKÁ KAPLIČKA pro ně připraví tradiční teplé občerstvení v podobě svařeného vína, či grogu. Stále častěji také rozhlednu navštěvují školní zájezdy a nebo se stává místem, kdy si na vyhlídkovém ochozu řeknou své ANO novomanželé na počátku své společné cesty životem.

Zajímavostí je výhled na panorama chladící věže atomové eletrárny Dukovany. U záchytného parkoviště pro rozhlednu je zřízeno sezónní turistické informační centrum. Poskytuje turistické informace o regionu Moravský kras a okolí, možnost zakoupení občerstvení a současně regionálních výrobků zapojených do systému místního značení v rámci projektu Moravský kras – regionální produkt.

Rozhledna stojí u obce Veselice severovýchodně od města Blansko. Rozhledna zde stála již ve 20. letech 20. století, ale v roce 1947 byla odstraněna. Byla vybavena žebříky umožňující výstup do výšky cca 21 m.  Nová rozhledna vznikla v roce 2001, vypíná se do výšky 49 m a je postavena ze železobetonu. Na vyhlídkovou plošinu vede 168 schodů.

Z ochozu je návštěvník rozhledny odměněn pohledem na celé území CHKO Moravský kras, od Helišovy skály na SV, Hády na JZ, a ze vzdálenějších míst mimo jiné např. na chladící věže elektrárny Dukovany ve vzdálenosti cca 52 km, dále Pálavské vrchy u Mikulova (57 km na JV), nejvyšší vrchol Drahanské vrchoviny kopec Skalky u Benešova s meteorologickým radarem v nadmořské výšce 735 m n.m., pohoří Českomoravské vysočiny…atd. Za zmínku určitě stojí i informace, že z Podvrší jsou viditelné i tři další rozhledny, a to Babí lom u Lelekovic, Milenka u Rudky a rozhledna u obce Kozárov.

Individuální vstup mimo běžnou provozní dobu (pro skupinu min. 10 osob za běžné vstupné, v případě menšího počtu osob za poplatek 150 Kč) je možné dohodnout v pracovní dny v době od 7.00 do 15.00 hod. na tel. čísle 516 435 414 (Obú Vavřinec) nebo na t.č. 724 177 023 (správce). E-mail: info@rozhledna-veselice.cz.

Cena vstupného
 Dospělí 20 Kč
 Mládež 6 – 15 roků 10 Kč