Rozhledna na Mackově hoře je další z typizovaných konstrukcí, kde se o funkci dělí vyhlídková stavba s telekomunikačním stožárem. Objekt je dílem projektanta Ing. Janaty, který stavbu navrhl jako centrální rouru s točitým schodištěm ústícím na vyhlídkovou plošinu umístěnou ve výšce 21 m. Nad vyhlídkou se nachází ještě stožár s telekomunikačními anténami. Investorem byla tehdejší společnost Eurotel. Rozhledna byla otevřena v roce 2001. Od roku 2008 je vyhlídka pod správou města Nového Strašecí.

Rozhledna je umístěna nad městem Nové Strašecí na Mackově hoře ve výšce 482 m n.m. Místo je cca. 1 km SZ od centra města.

Autem se dá dojet až k rozhledně, kde je malé parkoviště. Na místo vede polní cesta, která odbočuje vpravo ze silnice. Silnice vede z Nového Strašecí do Rudy. Nejbližší vlakové nádraží je Nové Strašecí (žel. trať č. 120 Praha – Rakovník) a je umístěno přímo pod rozhlednou. Od nádraží půjdeme na silniční most, kde půjdeme po silnici nad městem a na křižovatce s polní cestou zabočíme prudce vlevo až dojdeme k rozhledně. Cesta je dlouhá asi 1,5 km.

Vyhlídka nabízí kruhový rozhled. Spatřit je možné Říp, Milešovku, Lovoš a jiné vrcholy Českého středohoří, Klínovec v Krušných horách a CHKO Křivoklátsko. Výhledy jsou popsány na informačních tabulích na ochozu rozhledny.

Otevřeno: květen – červen sobota – neděle 9.00 – 16.00, červenec – srpen úterý – neděle 9.00–16.00, září sobota, neděle 9.00–16.00, mimo otevírací dobu květen – červen, září – říjen na požádání a po předchozí domluvě pouze hromadným výpravám otevře pan Čestmír Pták tel. 735 856 372

Vstupné: dospělí 20 Kč, děti, studenti, senioři 10 Kč