Rozhledna na Veselém vrchu u Mokrska (489 m) je 42 metrů vysoká ocelová věž. V roce 1999 ji postavila firma Eurotel jako základnovou stanici veřejné radiotelefonní sítě. Přístupná je vyhlídková plošina ve výši 25 metrů, dostoupá se k ní po 137 schodech. Schody jsou průhledné a slabším povahám schopné trošku rozhoupat vnitřnosti, při pohledu shora se ale na tyhle malichernosti zapomíná.

Rozhledna byla slavnostně otevřena dne 3. července 1999 za účasti mnoha osobností v čele s ministrem životního prostředí panem Milošem Kužvartem, poslancem Janem Bláhou a vedoucím kanceláře místopředsedy vlády Radovanem Kuncem. Zábavu produkoval Václav Upír Krejčí, mistr světa v cyklotrialu Josef Dressler vyskákal schody rozhledny na kole. Rozhledna se dostala také do knihy o českých rozhlednách. Deník Právo ze dne 2. června 1999 uvádí, že při dokonalé viditelnosti jsou odsud k vidění i alpské štíty, stejně jako Krkonoše nebo jihočeská Kleť a Šumava.

Každopádně se tu návštěvníkům předvede akční povltavská krajina plná zelených vrchů, do kterých se ztrácejí modré zákruty Slapského jezera.

Přístup: Přístup je nejsnazší od parkoviště v Mokrsku (zatravněná ohrazená plocha na konci osady) po žluté turistické značce začínající za posledními domy. Výstup je prudší, cca 600 m. Na rozhlednu se lze také dostat od pohostinství v Prostřední Lhotě. Cesta je delší (1,5 km), ale mírnější.

Výhled: Za výstup je návštěvník odměněn výhledem na Slapskou přehradu, Brdy a zvlněnou krajinu Středního Povltaví. Při velmi dobré viditelnosti lze spatřit Šumavu či České Středohoří.

Otevírací doba: duben – 11 až 17hod. (víkendy a svátky), květen – 10 až 17hod. (víkendy a svátky), červen až srpen – 10 až 18hod. (denně mimo pondělí), září a říjen – 11 až 16hod. (víkendy a svátky). Hromadné objednávky nad 10 osob i mimo provozní dobu možno dohodnout na tel.čísle 318 543 958 nebo 776 677 620.

Vstupné: 15 Kč