Vyhlídkovou věž Panorama najdeme na severovýchodním úbočí hory Kabátice (601m) u obce Chlebovice cca 5km od Frýdku-Místku. O její výstavbu rozhledny se zasloužilo především Občanské sdružení „Bezručův kraj“, které usilovalo zrealizovat tuto myšlenku již od roku 1996. Její předseda Václav Halát dokonce za tímto účelem poskytl svůj pozemek. Projekt se nakonec uskutečnil až v roce 2000.

Hlavním investorem stavby rozhledny bylo město Frýdek-Místek. Dotaci ve výši téměř 1 mil. Kč poskytnulo Ministerstvo pro místní rozvoj. Náklady na vybudování rozhledny vyšplhaly na cca 2,2 mil. Kč. Projektovou dokumentaci rozhledny zpracovala zdarma firma Impros Frýdek-Místek, stavbu zrealizovala společnost IKON z nedalekých Zelinkovic. Výstavba věže byla zahájena v říjnu 2000 – její základy posvětil páter Radomír Hradil – a dokončena v červnu následujícího roku. Dne 29. července 2001 byla slavnostně otevřena.

Věž je tvořena ocelovou konstrukcí o celkové výšce 22,1 m a váze 14 500kg se dvěma vyhlídkovými plošinami. Dolní plošina na úrovni 15 metrů je otevřená a volně přístupná. Horní plošina je 17,7 metrů nad zemí a je obložená dřevem. Vede na ni celkem 93 schodů. Podnož věže tvoří zděná místnost obložená kamenem, kde je umístěna provozní místnost se zdrojem elektrické energie.

V blízkosti rozhledny je vybudován pomník věnovaný místnímu básníkovi Františkovi Lazeckému.

Přístup: Přímo k rozhledně nevedla několik let žádná značená cesta (ze žluté TZ vedoucí Chlebovicemi bylo možné odbočit do lyžařského svahu a vystoupat asi 500m podél vleku až k rozhledně anebo pokračovat po žluté asi o 1 km dál a odbočit až v lese na první odbočce vpravo po lesní cestě – tato varianta měří necelé 2 km a je vhodná i pro cyklisty). V roce 2012 bylo Beskydským informačním centrem provedeno nové značení a osazeny informační tabule s texty o historii a současnosti rozhledny.

Výhled: Z rozhledny je krásný výhled východním směrem na vodní nádrž Olešná a za ní se rozkládající město Frýdek-Místek a Beskydy. Výhled jižním a západním směrem není možný (okolní stromy). Na plošině rozhledny se mohou nově návštěvníci setkat s panoramatickou mapou s vyznačenými výhledy.

Rozhledna je volně přístupná.