Na mystickém místě uprostřed „lázeňského trojúhelníku“ stojí podivuhodná kamenná stavba. V nadmořské výšce 777 m začala již v roce 1933 stavba rozhledny, Z horní plošiny je neskutečně krásný výhled do celého okolí. Při dobré viditelnosti dohlédneme nejen na Doupovské nebo Krušné hory, ale například i na vzdálený vysílač Krašov, stolovou horu Vladař a samozřejmě na nejvyšší horu Krušných hor Klínovec.

Při rozsáhlé rekostrukci v roce 1997 byl ochoz horní plošiny po celém obvodu osazen porcelánovými destičkami, díky kterým se každý snadno může orientovat v okolní krajině. Výhledy z rozhledny jsou opravdu krásné po celý rok. Občas je i paní zima přívětivá a umožní výstup na rozhlednu i přes obvyklé závěje prašanu. Potom jsou výhledy skutečně magické…

Základna věze je 11 m široká, vyhlídková terasa je ve výšce 25 m a má v průměru již jen 3 m. Na vyhlídkovou plošinu vede 120 schodů. Po zdolání schodů se otevře kruhový výhled. Na severu jsou vidět Krušné hory (Blatenský vrch s rozhlednou, Plečivec s rozhlednou, Klínovec s rozhlednou a vysílačem), severovýchodě – Doupovské vrchy, východě a jihu – Tepelská vrchovina, západě – nejvyšší vrchy Slavkovského lesa Lesný a Lysina.

Tato kuriózní rozhledna vznikla na základě návrhu sochaře W. Russe a architekt Fritz Hoffmann, který se údajně nechal inspirovat legendární babylónskou věží. Obec Krásno využila projekt pro nouzové práce, kdy v době hospodářské krize v letech 1933-35 stavba zajistila práci místním nezaměstnaným. Stavba měla pozvednout cizinecký ruch v blízkosti lázeňských měst Karlovy Vary a Mariánské Lázně. V roce 1997 byla rozhledna rekonstruována.

Rozhledna je volně přístupná a nejlépe se k ní dostanete z Krásna po žlutě značené turistické cestě.