Rozhledna Hnědý vrch u Pece pod Sněžkou byla otevřena dne 1.7.2009 přímo u horní stanice lanové dráhy na Hnědý vrch. Vyhlídková věž je tvořena šesti dřevěnými sloupy spojenými ocelovou konstrukcí s několika vyhlídkovými patry. Nad dřevěnou částí je umístěna plně ocelová trojúhelníková konstrukce s hlavní krytou vyhlídkovou plošinou umístěnou ve výšce 27 m. Schodiště je točité ocelové. Celková výška rozhledny je 31 m.

Rozhledna se nachází u horní stanice sedačkové lanové dráhy z Pece pod Sněžkou na Hnědý vrch v nadmořské výšce 1207 m n.m. Místo leží cca. 2 km směrem na JZZ od Pece pod Sněžkou.

K rozhledně se nejlépe dostanete z Pece pod Sněžkou, kde lze i zaparkovat auto. Do Pece jezdí i poměrně mnoho autobusových linek z okolních i vzdálených míst. Z Pece se vydáme nejprve po žluté TZT, až narazíme na hřebenovou červenou TZT po které se vpravo vydáme a po cca 0,5 km odbočíme podle ukazatelů k lanovce opět vpravo na kamenitou cestu. Po cca. 0,75 km dojdeme až k rozhledně. Cesta je dlouhá asi 6 km a převýšeni je asi 400 m. Komu se nechce jít až nahoru pěšky, může po žluté dojít ke spodní stanici lanovky a nahoru se nechat vyvézt.

Z rozhledny jsou vidět hlavně město Pec pod Sněžkou, pak okolní krkonošské vrcholy s nejvyšší Sněžkou, dále je vidět Luční, Studniční, Růžovou a Černou horu. Za dobré viditelnosti můžete spatřit i Orlické hory a Jeseníky.

Otevřeno: červen – říjen 9.00-16.00 (v době provozu lanovky na Hnědý vrch)

Vstupné: zdarma