40 metrů vysoká rozhledna Čížovka u Malobratřic v Českém Ráji. Stavba ve tvaru čtyřbokého jehlanu se zděnou základnou je z dílny Atelier Tsunami, s.r.o a stavět se začala již v roce 2012.

Díky novele občanského zákoníku, nemohla stát rozhledna na cizím pozemku a spory s majiteli pozemku, spojené se zánikem stavební firmy, která rozhlednu rozestavěla, protáhly datum otevření až do jara 2017. z důvodu nezískání evropské dotace na výstavbu, nesl náklady na rozhlednu Středočeský kraj.

Nakonec firma JaP-Jacina, s.r.o. z Mnichova Hradiště na podzim 2016, dokončila stavu prodejního prostoru a zázemí rozhledny a ta je v současné době otevřena ve zkušebním provozu.

V létě 2017, byly prostory rozhledny uzavřeny, parkoviště bylo blokováno ocelovou zábranou a automobily tak parkovaly podél cesty. U rozhledny evidentně chybí stojany na kola, vzhledem k bicyklům, položených bez ladu a skladu na parkovišti a dalších prostorech, kolem rozhledny.

Rozhledna byla přístupná, na jejím vrcholu je zvonek, jehož zvuk se nese do širého okolí.

K rozhledně se dostanete odbočením ze silnice Kněžmost – Starý Bousov, směrem na Malobratřice. Odbočka je na velmi nepříjemném místě, hned za nepřehledným horizontem u autobusové zastávky.