Rozhledna Skalka u Vyžlovky nabízí výhled do širokého okolí z výšky 455 metrů nad mořem. Za dobré viditelnosti můžete spatřit Milešovku, Bukovou Horu, Sedlo, Ralsko, Ještěd, Sněžku nebo Velkou Deštnou s hřebeny Orlických hor, Kralický Sněžník nebo Praděd.

Trávíte rádi čas v přírodě a rozhlížíte se do krajiny z výšky? Zkuste oblíbenou oblast Vyžlovka, kde se 200 metrů od obce tyčí rozhledna. Od Prahy je toto místo vzdálené asi 35 km směrem na jihovýchod.

Nadmořská výška, ve které se rozhledna nachází, je 435 metrů. Celková výška rozhledny je 25 metrů a na vyhlídkovou plošinu se dostanete po vystoupání 105 schodů. Nejvyšší podesta rozhledny je ve výšce cca 455 metrů.

Od severozápadu k severovýchodu se otevírá pohled na Krušné hory, České středohoří, Jizerské hory, Krkonoše a částečně i Orlické hory. Ostatní světové strany jsou kryty pásmem lesů kolem Jevan zvaným Voděradské bučiny.

Otevírací doba

Vstup na rozhlednu je možný kdykoliv, pokud máte zakoupenou platnou vstupenku a pokud se budete řídit provozním řádem.

Poznámka:  S delšími dny se prodlužuje i otevírací doba

Vstupenky jsou buď jednorázové v ceně 20 Kč, nebo roční, v ceně 200 Kč ( 365 dní od první aktivace, opakování vstupu po cca 1 min )

  • Ceny jsou včetně DPH
  • Vstupenku aktivujete ve čtecím zařízení vlevo od vchodu do turniketu pomocí QR kódu