Nové telekomunikační stožáry s vyhlídkovou plošinou jsou často stavěny podle stejné šablony. To však rozhodně neplatí pro vysílač v Českém Středohoří na bezejmenné kótě 616 metrů nad osadou Náčkovice u Lovečkovic.

Unikátní stavba zde vznikala během podzimu roku 2003 a pod jejím projektem je podepsaný architekt Martin Gabriel. První turisté na toto místo zavítali za dalekými rozhledy v dubnu následujícího roku. Oficiální otevření proběhlo 6. srpna 2004.

Rozhledna je ve spodní části obezděna přírodním kamenem. Z ní vyrůstá dřevem opláštěná železná konstrukce, která ve výšce 8,5 metrů nese vyhlídkový ochoz s osmi okny. Návštěvník musí zdolat celkem 45 schodů. Celková výška stavby činí 21 metrů. Své pojmenování získala (dle sdělení obsluhy věže) podle jména stavitele vyhlídky.

Věž je přístupná v návštěvních hodinách. Budete-li mít smůlu na otevírací dobu, nezoufejte. Výborný výhled se naskýtá i od paty rozhledny. Provoz vyhlídky zajišťuje OÚ Lovečkovice.

Z rozhledny je výhled na České Středohoří, Lužické hory, Krušné hory, ve směru na jih dominuje vrch Sedlo.

Přístup: Obec Náčkovice leží na vedlejší silnici severně od Lovečkovic. Nad obcí ve směru na Mukařov je v pravotočivé zatáčce neznačená odbočka doleva. Panelová silnice vede souběžně s vyjetou luční cestou 380 metrů do prudkého kopce kolmo k rozhledně. Posledních 100 metrů je třeba odbočit z panelky doleva na luční cestu, která končí u paty rozhledny.

Otevírací doba: od května do konce října od pátku do neděle 9 – 17 hod. (stav v roce 2015)