Obec Janov v okrese Děčín se pyšní dalším atraktivním místem, v podobě stejnojmenné železné rozhledny. Nabídne vám jedinečné výhledy na malebnou oblast Česko-saského Švýcarska a za dobré viditelnosti dohlédnete až na Ještěd.

Janovská rozhledna, která byla zpřístupněna v roce 2013, je zároveň vysílačem mobilního operátora. Má železnou konstrukci, kterou prochází točité schodiště, její výška je 40m a vyhlídková plošina leží o deset metrů níž.

Rozhledna vám dopřeje výhled na České Švýcarsko, včetně Pravčické brány. Uvidíte odtud také  Růžovský vrch , Děčínský Sněžník, Stříbrné stěny, část Lužických hor a spatřit můžete i některé ze saských stolových hor. Za výhledy se můžete vypravit celoročně, pokud teploty neklesnou pod minus 10 °C. Okolí je ideálním místem pro milovníky přírody, pěší turistiky a výlety na kolech.

Rozhledna stojí na okraji obce Janov a je dobře dostupná po žluté turistické cestě spojující Hřensko s obcí Růžová.

Rozhledna je bez obsluhy, celoročně volně přístupná a její provozní doba není omezena. Vstup na rozhlednu je zakázán při sněhu a námraze na schodišti a ochozu, za deště, silného sněžení, silného větru, před bouří, při ní a krátce po ní.

Vstupné je zdarma.