Rozhledna na Sokolím vrchu byla postavena díky společnosti T-mobile, která potřebovala pokrýt signálem zdejší oblast. Zvolena byla konstrukce, která se skládá z centrálního betonového tubusu, na kterém je umístěno ocelové schodiště a vyhlídkový ochoz – stejná věž jako Drahoušek u Osečan ve středních Čechách. Otevření pro veřejnost proběhlo 1. května 2004. O provoz rozhledny se stará obec Dobrná.

Rozhledna se nachází v blízkosti vrcholu Sokolí vrch, asi 4 km V od Děčína ve výšce 501 m n.m.

K rozhledně se dá zajet i autem. Z Obce Dobrná, pojedeme po polní cestě až k rozhledně, která je dobře viditelná. Nejbližší železniční stanice je Děčín – východ (žel. trať č. 081 Děčín – Rumburk). Od stanice půjdeme přes nádražní lávku do ulice Benešovská, po které budeme pokračovat na křižovatku s ulicí Folknářskou, do které odbočíme vlevo. Po nějaké době se napojíme na zelenou TZT, která nás dovede až k rozhledně. Cesta je dlouhá asi 4,5 km.

Rozhledna nabízí kruhový výhled. Vidět je město Děčín, nad ním se tyčící Děčínský Sněžník s rozhlednou, Klínovec s rozhlednou a ostatní vrcholky Krušných hor, z Lužických hor je vidět např. Jedlová a Studenec (oba také s rozhlednami), poté ještě Buková hora s TV vysílačem, Říp, Bezděz a Ještěd. Za dobré viditelnosti uvidíme ještě Jizerské hory a Krkonoše s nejvyšší Sněžkou.

Otevřeno: květen – říjen úterý – neděle 10.00-17.00

Vstupné: děti do 6 let zdarma, děti 6-15 let 13 Kč, dospělí 20 Kč