Rozhledna stojí na návrší nad obcí Kadlín, asi 7 km JV od Mšena ve výšce 314 m n.m.

Na masivním kamenném podstavci je vybudována dřevěná opláštěná konstrukce se schodištěm a krytou vyhlídkou ve výšce 15 m. Celá stavba je vysoká 19,1 m. Stavba byla financována z různých dotačních zdrojů a také z rozpočtu obce Kadlín. Základní kameny stavby jsou očíslovány, kde každé číslo značí dárce darovaného kamene.

Otevření rozhledny pro veřejnost se konalo 9. září 2006 spolu s otevřením venkovské expozice v obci Kadlín. Rozhledna má od roku 2014 své vlastní razítko, které je možné dostat v pokladně muzea Kadlín.

Z rozhledny je možné vidět Bezděz, Ralsko, Ještěd, Jizerské hory, ale také Krkonoše. Dále např. Milešovku v Českém středohoří, Říp a poblíž Vrátenskou horu s rozhlednou v Polomených horách.

K rozhledně se dá dojet autem po asfaltové silničce z obce. Z návsi se vydáme V směrem a na konci obce zabočíme vpravo na cestu, která nás k rozhledně už dovede. Nejbližší železniční stanice se nachází ve Mšeně (žel. trať č. 076 Mladá Boleslav – Mělník). Od nádraží se můžeme vydat po polní cestě, která začíná J od stanice a dojít do obce Stránka, kde se napojíme na silnici do Ledců a dále až do Kadlína. K rozhledně se dostaneme dle popisu výše. Cesta je dlouhá asi 7,5 km.

OTEVÍRACÍ DOBA ROZHLEDNY
DUBEN – ŘÍJEN
ÚTERÝ – NEDĚLE 9:00 – 18:00

Mimo otevírací dobu je možná návštěva rozhledny pouze po domluvě. Při nepříznivém počasí je rozhledna z důvodu bezpečnosti uzavřena. Razítko rozhledny při zakoupení vstupného do muzea, nebo jakéhokoliv suvenýru je poskytnuto zdarma .

Samotné použití razítka je zpoplatněno částkou 5,- Kč.

Vstupné na rozhlednu je dobrovolné a slouží jako příspěvek na údržbu rozhledny.