Tato dřevěná stavba leží jen několik málo decimetrů od státní hranice na území Polska. To, že ji nestavěli naši řemeslníci je patrné na první pohled. Hrubě opracované kmeny zapadají velmi nepřesně do sebe, spoje jsou značně neurovnané a podlážky zbité z prken nestejné délky. Vyhlídková plošina je pak celá nakloněna na jednu stranu. Za silného větru a většího počtu lidí bych měl vážné obavy o svoji bezpečnost!
Cestu na vrchol je třeba začít z osady Horní Morava. Modrá turistická značka odbočuje z hlavní silnice kolmo do strmého kopce hned na začátku. Po jedenáctistech metrech dojedeme k posledním chalupám, kde se sklon trošku zmírní a po dalším necelém kilometru staneme na záchytném parkovišti na rozcestí Pod Klepáčem (z Horní Lipky sem vede kvalitní a celkem pohodlná asfaltka od kostelíku do prudkého až příkrého kopce v délce 3000 metrů).
Modrá teď společně s červenou značkou stoupá už jen mírně dalších 900 metrů k dalšímu rozcestí Pod Sršňovkou. Zde se opustí červená a doleva se po modré odbočí do prudkého kopce. Tady skončí také hrubý asfalt, ale celkem pohodlná šotolina nás po 2500 metrech dovede až na státní hranici na přechod Horní Morava. Po hraniční pěšině se dá jet ještě asi 200 metrů, ale pak už nám kolo bude spíše překážet. Kamenitá, strmá pěšina s množstvím kořenů a vymletých stružek od vody stoupá nekompromisně příkře 1600 metrů až na vrchol.
Z rozhledny je nádherný kruhový výhled ze zastřešené plošiny ve výšce 22 metrů (Králický Sněžník, Orlické hory, Suchý vrch, Jeseníky, Krkonoše, Polsko). Přestože nestojí na našem území, rozhodli jsme se ji zařadit do seznamu hlavně kvůli fantastickému rozhledu. Pro Čechy je totiž ve stejné pozici asi jako rozhledna na Velkém Lopeníku pro Slováky.
Rozhledna je celoročně volně přístupná.