Od roku 2009 stojí v severní části areálu pražské zoo 18,5 metru vysoká dřevěná rozhledna. Její předloha zdobila až do 50. let 20. století nejvyšší horu české strany Jizerských hor – Smrk, než ji nahradila kovová věž.

Rozhledna Obora je umístěna na nejvyšším místě zoologické zahrady a poskytuje výhled na panorama Prahy, vltavské údolí i areál zoo. Postavena byla převážně ze smrkového dřeva, má čtvercový půdorys o rozměrech 5,20 x 5,20 m a směrem nahoru se sbíhá. Vyhlídku si můžete vychutnat ze čtyř nad sebou umístěných plošin, propojených dvouramennými schodišti s mezi podestami.

V sezoně lze rozhlednu navštívit za příznivého počasí denně od 10.00, v dubnu a v říjnu jen o víkendech, svátcích nebo za mimořádně hezkého počasí. Na zimu bývá rozhledna z bezpečnostních důvodů uzavřena. Zavírací doba rozhledny je shodná se zavírací dobou zoologické zahrady.

Výhled je na zoologickou zahradu, Vltavu a panorama Prahy.

Vstupné na věž se neplatí. Počet návštěvníků však regulují turnikety, aby nepřesáhl stanovenou kapacitu 30 osob. V případě jejího naplnění mohou další zájemci vystoupat po schodech za výhledem až ve chvíli, kdy se prostor opět uvolní.