Kamenná věž o výšce 24 m včetně třímetrového hromosvodu stojí na svahu Tisovského vrchu nad Nejdkem v nadmořské výšce 976 m n.m. Tisovský vrch (něm. Peindelberg, zvaný také Pajndl) se stal koncem 19. století oblíbeným turistickým cílem s vyhlídkovým místem. Členové spolku Neudeker Erzgebirgsverein (Nejdecká krušnohorská jednota) se rozhodli postavit na této skále kamennou rozhlednu, protože výhledu ze skály bránily vzrostlé stromy. Věž začal stavět stavitel Schöberle v červenci roku 1895 a 6. září 1897 byla rozhledna otevřena. Rozhledna přišla tenkrát na 4.000 zlatých. Na vyhlídkovou plošinu rozhledny vede 114 schodů.
Výhled z Tisovského vrchu je bezesporu jedním z nejlepších ve středním a západním Krušnohoří. Východním horizontu dominují vrcholky Klínovce, Fichtelberg a Doupovských hor, k jihozápadu lze shlédnout výšiny Slavkovského lesa, průmyslové oblasti sokolovské uhelné pánve a věže poutního kostela v Chlumu sv. Máří, bránu Chebska. Za příznivého počasí je z Tisovského vrchu možné spatřit i vzdálené vrcholky Šumavy.
Výstup na Tisovský vrch lze nejlépe doporučit cestou z Nejdku přes obec Tisovou, z Tisové pak po modře a žlutě značené cestě a z Nových Hamrů po žlutě značené turistické cestě.
Kdo zvolí cestu autem bude nejlepší, když zaparkuje v obci Tisová, v blízkosti železniční zastávky. Ta leží přímo pod vrcholem. Do Tisové se dostaneme např. z Nejdku směrem na Nové Hamry. Od zastávky v Tisové (žel. trať č. 142 Karlovy Vary – Potůčky) půjdeme přes železniční přejezd po neznačené cestě, až dojdeme na modrou TZT. Ta se ihned poté napojuje na žlutou, která nás zavede až na vrchol. Trasa je dlouhá 2 km. Cesta k vrcholu se dá uskutečnit také na kole po značených cyklotrasách.
Umožněn je kruhový výhled. Vidět jsou vrcholy Klínovec, Plešivec, Blatenský vrch a další z Krušných hor nejen u nás, ale také v sousedním Německu. Dále lze spatřit Doupovské hory, Slavkovský les, Karlovarsko, Sokolovsko, ale také Český les a za výborné viditelnosti i Šumavu.
Vstupné je zdarma.