Se stavbou rozhledny na Kupě u obce Jestřebice se začalo v létě 2009. Rozhledna je dřevěné trámové konstrukce se čtyřmi patry, z nichž poslední patro ve výšce 10 m je zastřešené lehkou krytinou. Celou konstrukci vysokou 13 m nesou čtyři kmeny. Stavba probíhala až do zimy 2009, a tak mohla být rozhledna slavnostně otevřena v rámci Silvestrovského pochodu kolem Bernartic dne 31.12.2009.

Rozhledna stojí na návrší Kupa asi 0,5 km SV od obce Jestřebice (část obce Bernartice) ve výšce 503 m n.m.

K rozhledně je možné zajet autem. Do obce Jestřebice se dostaneme z Bernartic, které leží na silnici z Písku do Tábora. Z Bernartic pojedeme směrem na Milevsko, ale po cca. 0,6 km pokračujeme po silnici rovně do Jestřebic.

V obci zabočíme doprava a před koncem obce zase vlevo na polní cestu. Ta nás dovede až k rozhledně. Nejbližší železniční stanice je Branice (žel. trať. č. 201 Tábor – Ražice). Od nádraží půjdeme po neznačené cestě na Prachov, poté na Křižanov a odtud po polních cestách až k rozhledně. Cesta je dlouhá asi 4,5 km.

Z vyhlídky je možné spatřit Táborsko, oblast České Sibiře, Písecké hory s rozhlednou na Jarníku a Protivínské hory s Vysokým Kamýkem. Vidět je také Kleť v Blanském lese.

Otevřeno: bez omezení

Vstupné: zdarma